Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: FESTIWAL KULTURY UTRACONEJ Zmień
 • KONCERT O.S.T.R. – „XX”

  Koncert XX przenosi odbiorców do rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego, jest muzyczną opowieścią o ludziach tamtych czasów, o życiu z pespektywy zwykłego człowieka. Oczami O.S.T.R. odbiorcy zobaczą ówczesną kulturę, sztukę, technikę, doświadczą rozkwitu życia nocnego, rozwoju kina, muzyki i dźwięku.

  W oprawie muzycznej nie zabraknie charakterystycznego dla artysty wielopoziomowego brzmienia, przeplatających się stylów muzycznych z jazzem w tle oraz instrumentów z epoki. Będzie jednocześnie muzyczną ucztą dla fanów, podczas której nie zabraknie stylu O.S.T.R.
 • POTAŃCÓWKA Z MAŁĄ ORKIESTRĄ DANCINGOWĄ

  Dwunastoosobowy skład Małej Orkiestry Dancingowej wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi. Podczas koncertu usłyszymy m.in. utwory takich kompozytorów jak: Schutz Alfred, Melodyst Fred, Wars Henryk.
 • SPEKTAKL RODZINNY "ALE KINO"

  Akcja sceniczna rozgrywa się na planie filmowym. Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym z wiersza Jana Brzechwy, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są postaci z wierszy popularnych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego.