Loading...

Wybór wydarzenia

Lokalizacja: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (budynek główny) Zmień
Grupa wydarzeń: KONCERTY Zmień
  • 'MOJE SERCE W WARSZAWIE' koncert w 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

    Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności jego trzon stanowią: Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt, z których dwie były nominowane do Fryderyków („Roma”, 2016 i „Renesans”, 2022) Grupa zagrała wiele tras koncertowych, wystąpiła również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.
    Jesienią 2022 r. Sorry Boys zaprezentował album „Renesans”, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście”, „Fudżi” i „Moje kochanie”. A latem 2023 r. ukazała się płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Ten album to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie spersonifikowana w utworze „Miasto Warszawa”, wierszu Pabla Nerudy, chilijskiego noblisty. Utwór „Jan” to z kolei zaśpiewana treść autentycznego listu Powstańca Jana Kluczewskiego "Krawczyka" - dziadka muzyka zespołu Piotra Blaka. Płyta zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover Niemenowskiego „Snu o Warszawie”.
    Produkcją muzyczną zajął się Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Premiera albumu miała miejsce 21 lipca 2023 r. na koncercie w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.


    Bilety ulgowe przysługują:
    1) uczniom, studentom do 26 roku życia, doktorantom ― na podstawie legitymacji szkolnej, studenckiej bądź doktoranckiej;
    2) nauczycielom szkół, placówek oświaty ― na podstawie dokumentu uprawniającego do ulgi;
    3) wychowawcom zakładów poprawczych, domów dziecka, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, schronisk dla nieletnich - na podstawie dokumentu uprawniającego do ulgi;
    4) seniorom powyżej 65. roku życia ― na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek;
    5) emerytom, rencistom, osoby niepełnosprawnym wraz z opiekunami ― na podstawie legitymacji;
    6) posiadaczom Karty Dużej Rodziny ― na podstawie posiadanej karty;